• Domov
  • O nas
    • O SNS
    • Statut SNS
    • Organizacija SNS
    • Hišni sindikati
    • Sindikat novinarjev Slovenije član KSJS
    • Novinarsko častno razsodišče
    • Sodelovanje z DNS
    • Novinarski kodeks
    • Dohodnina
  • Kaj delamo
    • Prednosti članstva
    • Včlani se
    • BREZPLAČNA PRAVNA POMOČ
    • Novinarske izkaznice
    • Delo pisarne SNS
    • Kolektivna pogodba
  • Intervjuji
  • Avtonomija
  • Projekti
  • Povezave
  • Kontakti
  • English
NOVICE
Za javno Radiotelevizijo Slovenija!
Močni sindikati – boljša kakovost življenja ljudi!
Predlog medijskega zakona ponekod sicer popravlja obstoječega, toda v njem pogrešamo rešitve za novinarstvo
Odpuščanje na Večeru je huda izguba za javni interes
SLAPP tožbe Psihiatrične klinike Ljubljana zoper N1 so zavržna zloraba pravnih sredstev
Sindikata Dela in Dnevnika v podporo novinarjem Večera ob napovedanem odpuščanju

Sindikat novinarjev obsoja Janšev zapis o novinarki Politica

Objavljeno 18. February 2021
By : Alenka
Comment: 0

Sindikat novinarjev Slovenije ostro obsoja zapis predsednika vlade in SDS Janez Janše na družbenem omrežju Twitter, kjer je novinarki bruseljskega Politica Lili Bayer očital, da je v članku o slovenskih medijih lagala. Slovenski mediji, novinarke in novinarji smo podobnih očitkov od najvišjih predstavnikov oblasti pogosto deležni. V sindikatu novinarjev smo zaskrbljeni, da morajo novinarji pod takšnimi pritiski opravljati svoje delo, ki naj bi temeljilo na svobodi izražanja. Zaskrbljena pa bi morala biti tudi družba, saj je svobodno novinarstvo temelj za demokracijo.

Novinarstvo namreč temelji na resnicoljubnosti, novinarji morajo spoštovati novinarski kodeks in različne deklaracije. S slovensko ustavo je zagotovljena »svoboda izražanja misli, govora in javnega nastopanja, tiska in drugih oblik javnega obveščanja in izražanja. Vsakdo lahko svobodno zbira, sprejema in širi vesti in mnenja«.

Slovenski politiki bi se zato morali vzdržati neupravičenih napadov na novinarje in se zavedati, da je njihova naloga nadzor oblasti. V Sindikatu novinarjev Slovenije bomo za zaščito naših članov pred takšnimi pritiski uporabili vsa pravna sredstva.

O avtorju
  • google-share
Previous Story

Razpis nadomestnih volitev za predsednika in dva člana nadzornega odbora

Next Story

Odziv SNS na neizplačilo STA za januar 2021

Intervjuji

0

Odgovornost do javnosti za novinarje in medijske delavce najpomembnejši vidik njihovega dela

V Sindikatu novinarjev Slovenije smo skupaj s Centrom za raziskovanje družbenega komuniciranja Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani
Posted On 3. 5. 2023
0

Radijska tribuna o RTV: “Če se bosta nadaljevala enoumje in nekakovosten program, bomo živeli v zaplankanem svetu”

Na javni radioteleviziji se je včeraj nadaljevala stavka, o njej in razmerah na RTV so premišljevali v oddaji Radijska tribuna Radia Maribor, med
Posted On 5. 4. 2023
0

Pritiski na tisk – brez dobrih kadrov ni kakovostnih medijev

Vabimo k poslušanju Vročega mikrofona radijske novinarke Tatjane Pirc (Val 202) o razmerah v tiskanih medijih.
Posted On 9. 3. 2023

Prijava na novičnik




Prijava na novice


Loading

Spremljaj nas

rss

Deli po spletu

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

ISKALNIK

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletne strani soglašate s piškotki.OK