• Domov
  • O nas
    • O SNS
    • Statut SNS
    • Organizacija SNS
    • Hišni sindikati
    • Sindikat novinarjev Slovenije član KSJS
    • Novinarsko častno razsodišče
    • Sodelovanje z DNS
    • Novinarski kodeks
    • Dohodnina
  • Kaj delamo
    • Prednosti članstva
    • Včlani se
    • BREZPLAČNA PRAVNA POMOČ
    • Novinarske izkaznice
    • Delo pisarne SNS
    • Kolektivna pogodba
  • Intervjuji
  • Avtonomija
  • Projekti
  • Povezave
  • Kontakti
  • English
NOVICE
Za javno Radiotelevizijo Slovenija!
Močni sindikati – boljša kakovost življenja ljudi!
Predlog medijskega zakona ponekod sicer popravlja obstoječega, toda v njem pogrešamo rešitve za novinarstvo
Odpuščanje na Večeru je huda izguba za javni interes
SLAPP tožbe Psihiatrične klinike Ljubljana zoper N1 so zavržna zloraba pravnih sredstev
Sindikata Dela in Dnevnika v podporo novinarjem Večera ob napovedanem odpuščanju

Vlada mora zagotoviti nemoteno delovanje in financiranje STA

Objavljeno 24. March 2021
By : Marija
Comment: 0

Izjava za medije

Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani je zavrglo kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic in zaradi kaznivega dejanja nevestnega dela v službi, ki jo je zoper direktorja vladnega urada za komuniciranje (Ukom) Uroša Urbanijo vložil Sindikat novinarjev Slovenije.

Tožilstvo je ugotovilo, da razmerje med Uradom in Slovensko tiskovno agencijo (STA) ni ustrezno in jasno urejeno, oziroma so mnenja glede pristojnosti Ukoma v razmerju do STA deljena. Po oceni tožilstva gre v konkretnem primeru očitno za nesoglasje vpletenih, razreševanju katerih pa ni namenjen kazenski postopek.

Kot so navedli v obrazložitvi, je tožilstvo ugotavljalo le, ali je podan utemeljen sum storitve kaznivega dejanja, in ni tolmačilo pogodbe, sklenjene med STA in Ukomom.

Ostaja dejstvo, da mora vlada zagotoviti nemoteno delovanje in financiranje STA v skladu z Zakonom o Slovenski tiskovni agenciji ter ne glede na to, ali je z STA sklenila pogodbo, iz proračuna države za leto 2021 za opravljanje javne službe zagotoviti sredstva v skladu s sprejetim Poslovnim načrtom STA za leto 2021.

O avtorju
  • google-share
Previous Story

Vlada prekoračuje svoje zakonske pristojnosti in zlorablja policijo za napad na Slovensko tiskovno agencijo

Next Story

Sporočilo Aktiva novinarjev IP TV Slovenija – obsodba napadov na novinarke in novinarje

Intervjuji

0

Odgovornost do javnosti za novinarje in medijske delavce najpomembnejši vidik njihovega dela

V Sindikatu novinarjev Slovenije smo skupaj s Centrom za raziskovanje družbenega komuniciranja Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani
Posted On 3. 5. 2023
0

Radijska tribuna o RTV: “Če se bosta nadaljevala enoumje in nekakovosten program, bomo živeli v zaplankanem svetu”

Na javni radioteleviziji se je včeraj nadaljevala stavka, o njej in razmerah na RTV so premišljevali v oddaji Radijska tribuna Radia Maribor, med
Posted On 5. 4. 2023
0

Pritiski na tisk – brez dobrih kadrov ni kakovostnih medijev

Vabimo k poslušanju Vročega mikrofona radijske novinarke Tatjane Pirc (Val 202) o razmerah v tiskanih medijih.
Posted On 9. 3. 2023

Prijava na novičnik




Prijava na novice


Loading

Spremljaj nas

rss

Deli po spletu

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

ISKALNIK

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletne strani soglašate s piškotki.OK